Avrupa Sivil Koruma ve İnsani Yardım Genel Müdürlüğü

Başkanımız

Claudia Amaral

Avrupa Birliği Sivil Koruma ve İnsani Yardım Operasyonları (ECHO) Türkiye Ofisi Başkanı

Claudia Amaral, 1 Temmuz 2018’den itibaren Avrupa Birliği Sivil Koruma ve İnsani Yardım Operasyonları Türkiye Ofisi Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Claudia Amaral, Avrupa Birliği Sivil Koruma ve İnsani Yardım Operasyonları (ECHO) bünyesine Nisan 2019’da Yeni Delhi merkezli Bölgesel Destek Ofisi’nde, Afet Risk Yönetimi sektörü uzmanı olarak katılmıştır. 2011-2015 yılları arasında ECHO’nun Managua’daki Latin Amerika ve Karayipler Bölge Ofisi Başkanlığını yürüten Amaral, 2015-2018 yılları arasında ise Orta Doğu ve AB’nin Doğu Komşularını kapsayan Ürdün’deki ECHO Bölgesel Ofisi’nin Başkanlığını yapmıştır.

Uluslararası insani yardım çabalarında 18 yıldan fazla tecrübeye sahip olan Amaral ECHO’ya katılmadan önce, çok sayıda uluslararasi sivil toplum kuruluşunun Afrika, Güney ve Güney Doğu Asya’daki operasyonlarda görev almıştır.  

Lisans eğitimini antropoloji alanında tamamlayan Amaral’ın, Londra Üniversitesi Doğu ve Afrika Çalışmaları Fakültesinin (SOAS) Kalkınma Antropolojisi bölümünden de yüksek lisans derecesi bulunmaktadır. 

Amaral, İngilizce, Portekizce ve İspanyolca biliyor.  

Son güncelleme – 21.09.2018 11:37